Proč jsem napsala tuto knihu


Alánek byl náročné miminko, o to byly ty začátky těžší. Vůbec mi nepomáhalo to, že v mém blízkém okolí děti ještě nikdo neměl, a na sociálních sítích se to jenom hemžilo spokojenými a spavými miminky, jejichž maminky si užívají kafíčka s kamarádkama.

Bylo to sakra těžké období. Dny mi splývaly, často jsem za celý den nedokázala udělat absolutně nic, a chodila jsem spát s pocitem, že jsme zase vůbec nic nezvládli, že mi život mého dítěte proplouvá mezi prsty. Ach, kéž bych tehdy věděla to, co vím dneska. Kéž bych tehdy měla tuhle svoji knížku v ruce.

I proto jsem se nakonec rozhodla ji napsat. Aby pomohla čerstvým maminkám. Aby se v ní mohli inspirovat všichni ti, kteří mají pocit, že už je ten život s dětma doma neúnosný. Všichni, kteří si chtějí dětství svých dětí užívat a ne přežívat. Aby pomohla rodinám najít si svůj rytmus, svoje rituály. Aby v ní každý rodič mohl najít nápady na společně strávený čas. Abyste už nemuseli řešit dilema, kdo bude šťastný, jestli vy a nebo vaše děti. Abyste byli šťastní všichni❤️